Ekologia i oszczędność – pompy ciepła Panasonic dla Ciebie

pompa ciepła

Pompy ciepła to coraz chętniej wybierane rozwiązanie w zakresie ogrzewania domów jednorodzinnych. Jest to nie tylko ekologiczny, ale i ekonomiczny sposób na ciepło, stanowiący alternatywę dla tradycyjnych metod, takich jak ogrzewanie gazowe, elektryczne czy olejowe. Przekonaj się, dlaczego Ty też powinieneś rozważyć możliwość montażu pompy ciepła.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Argumentów przemawiających za wyborem pompy ciepła jako źródła ogrzewania domu jest wiele. Przede wszystkim jest to urządzenie ekologiczne, które podczas swojego działania nie emituje żadnych spalin, więc nie wykazuje negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Szacuje się, że pompa ciepła obniża emisję CO2 o ok. 20% w stosunku do kotłów gazowych. Pozwala też na znaczną redukcję gazów cieplarnianych.

Oprócz względów ekologicznych warto też docenić pompy ciepła za komfort użytkowania. Odpowiednio dobrane urządzenie do powierzchni i kubatury budynku jest praktycznie bezobsługowe. Nie ma konieczności regularnego dodawania opału, rozpalania i czyszczenia pieca. Można ją zamontować praktycznie w każdym obiekcie. Jest to możliwe nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i blokach mieszkalnych, gdzie jej montaż okazuje się łatwiejszy niż instalacja kotła centralnego ogrzewania. Sama pompa może być umiejscowiona np. w pralni, więc nie ma konieczności tworzenia specjalnie wydzielonej na urządzenie grzewcze kotłowni. Jest to również jedno z najbezpieczniejszych sposobów ogrzewania, ponieważ nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia.

Inwestorzy najczęściej zainteresowani są jednak przede wszystkim oszczędnościami, jakie można poczynić, decydując się na montaż pompy ciepła. Koszty eksploatacyjne w tym przypadku są zdecydowanie niższe niż tradycyjnych form ogrzewania. Największe oszczędności i komfort cieplny zapewnia połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym czy ściennym. Prawidłowy montaż pompy ciepła, która jest odpowiednio dopasowana do potrzeb to gwarancja niezawodności działania, wysokiego komfortu cieplnego i oszczędności.

Pompa ciepła idealnie dobrana do Twoich potrzeb

Warunkiem zadowolenia z eksploatacji pompy ciepła jest zarówno prawidłowy dobór urządzenia, jak i fachowo wykonany montaż. Nasza firma zapewnia kompleksowe usługi w tym zakresie. Polecamy pompy ciepła Panasonic oraz Bosch, które są energooszczędne, wydajne, niezawodne i umożliwiają staranie się o większą dotację na urządzenie o wyższej efektywności.

Pompa ciepła to rozwiązanie, które z całą pewnością doceni każdy inwestor. Koszty zakupu i montażu pompy zwracają się już po kilku latach eksploatacji. Pozwalają zrezygnować z wykonywania przyłącza gazu, kotłowni czy składu opału. Są więc doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci gazowej, ale jest dostęp do przyłącza energetycznego. Jest to też doskonałe uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej. Z powodzeniem można je stosować również w połączeniu z innymi nowoczesnymi instalacjami cieplnymi, jak np. maty grzewcze.