Inwerter: niezbędna cześć instalacji

Inwerter to cześć w instalacji fotowoltaicznej odpowiedzialna za przemianę prądu stałego, pobieranego z energii słonecznej, na prąd zmienny – wykorzystywany w domowych gniazdkach. Dostosowanie napięcia jest niezbędne również podczas oddawania nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci. Znane także jako falowniki, inwertery zapewniają pełną kontrolę monitorując pracę instalacji. Umożliwiają gromadzenie szczegółowych informacji o zużyciu prądu, a dzięki łączności z dedykowaną aplikacją zapewniają łatwy dostęp do danych.

Jaki inwerter będzie najlepszy?

Do prawidłowej pracy instalacji niezbędny będzie odpowiedni inwerter. W Ekofal pomożemy Ci w dobraniu idealnych komponentów. Inwertery są optymalnie dopasowane do wielkości instalacji oraz dziennego zużycia prądu. Odporność falownika na wpływ skrajnych temperatur zapewni długoletnią i bezawaryjną pracę.

Współpraca z niezawodnymi producentami inwerterów, takimi jak: Solar Edge, SMA, Growatt, Fronius, Sofar Solar, daje nam dostęp do nowoczesnych falowników hybrydowych, zapewniających płynny przesył prądu w obrębie domu oraz sieci. Większość modeli wyposażona jest w układy MPPT, zwiększające wydajność paneli o blisko 20%. Dzięki temu produkcja energii w słoneczne dni przebiega jeszcze efektywniej, a zgromadzona w ten sposób nadwyżka może zostać pobrana z sieci w zależności od potrzeb.

Oferujemy inwertery najlepszych firm na świecie, takich jak: Solar Edge, SMA, Growatt, Fronius, Sofar Solar.

Co zapewnia długotrwałą pracę urządzeń.