Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne pobierają energię słoneczną i w procesie konwersji fotowoltaicznej zamieniają ją na energię elektryczną, która służy do ogrzewania wody i pomieszczeń w budynkach. Panele słoneczne zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych, w których powstaje prąd stały. Następnie w falowniku jest on zamieniany na prąd zmienny, który poprzez system kabli przesyłany jest do urządzeń zasilanych prądem. Ważne jest zapewnienie optymalnej ilości światła do paneli fotowoltaicznych, dlatego powinny być one instalowane w odpowiednim miejscu, najlepiej od południowej strony dachu lub działki. Prawidłowo zaprojektowana i zamontowana instalacja fotowoltaiczna dostarczy do obiektu wystarczającą ilość rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne zbudowane są z krzemu, który uczestniczy w przemianie energii słońca w prąd elektryczny. Panele fotowoltaiczne dzielimy na:

  • monolikrystaliczne (zbudowane z pojedynczych kryształów krzemu, dlatego mają czarny kolor) – to najbardziej wydajny rodzaj paneli, dobrze sprawdzają się w miejscach mocno nasłonecznionych,
  • polikrystaliczne (zbudowane z wielu kryształów krzemu, występują w kolorze niebieskim) – ich instalacja zajmuje większą powierzchnię, za to dobrze sprawdzają się w mniej nasłonecznionych rejonach,
  • z krzemu amorficznego – dobrze radzą sobie z silnym nasłonecznieniem, a ze względu na niską wagę montowane są również na elewacjach budynków.

Nasi doświadczeni pracownicy doradzą Państwu najbardziej odpowiedni rodzaj paneli fotowoltaicznych i zapewnią ich fachowy montaż. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Wyszkowie!