Maty grzewcze

Od wielu lat w nowoczesnym budownictwie wykorzystuje się maty grzewcze. Są ekonomiczną oraz ekologiczną technologią cieplną, będącą atrakcyjną alternatywą dla centralnego ogrzewania. Zasilane prądem maty grzewcze są również wyborem często towarzyszącym innym energooszczędnym rozwiązaniom – np. instalacjom z modułów fotowoltaicznych. Pozyskiwanie prądu z energii słonecznej sprawi, że koszt potrzebny do ogrzewania domu matą grzewczą będzie możliwie minimalny.

Czy rodzaj podłogi ma znaczenie przy macie grzewczej?

Decydując się na matę grzewczą należy pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju podłogi, który umożliwi efektywną dystrybucję ciepła. W tym celu najczęściej wykorzystuje się: płytki ceramiczne, dobrej jakości panele oraz kamień. Mata grzewcza to dobry wybór niezależnie od funkcji pomieszczenia: równie dobrze sprawdzi się w łazience, sypialni, salonie czy kuchni.

Mata grzewcza: bezpieczny instalacja

Wykorzystanie maty grzewczej i ogrzewania podłogowego to dodatkowe bezpieczeństwo oraz zmniejszenie ryzyka pożarowego. Jest to związane nie tylko z brakiem konieczności montażu pieca, ale również proporcjonalnie niską temperaturą samej instalacji, która nie nagrzewa innych elementów konstrukcyjnych w budynku. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt przeprowadzając renowację starszych nieruchomości.

Od czego zależy koszt instalacji maty grzewczej?

Współpraca z producentem mat grzewczych Termofol, pozwala nam na montaż produktów z wysokiej półki w realizowanych przez nas zleceniach. Do kompletnej wyceny niezbędny będzie projekt klienta lub wizja lokalna – która umożliwi nam jego stworzenie. Powierzchnia inwestycji stanowi główny czynnik wpływający na ostateczny koszt montażu instalacji, a informacja na temat zapotrzebowania budynku na energię cieplną będzie ważna podczas wyboru maty grzewczej o optymalnych parametrach

Posiadamy wiedzę i doświadczenie potrzebne do instalowania mat grzewczych. Jesteśmy autoryzowanymi instalatorami mat grzewczych firmy Termofol w Polsce. Jest to jedna z największych firm w naszym kraju.

Wyceny sporządzane są na podstawie projektu inwestora lub wizji lokalnej. Do projektu należy dodać zapotrzebowanie na energię cieplną budynku (znajduje się w projekcie).