Pompy ciepła

Pompy ciepła stanowią coraz częstszy wybór metody ogrzewania w domach jednorordzinnych. W Ekofal zajmujemy się wdrażaniem nowoczesnych i ekologicznych instalacji cieplnych – podczas budowy nowych nieruchomości oraz modernizacji starszych budynków. Energooszczędne pompy dostępne w naszej ofercie (np. Panasonic oraz Bosch), umożliwiają staranie się o większą dotację na urządzenie o wyższej efektywności. Dokładną wycenę kosztów instalacji przeprowadzamy po obejrzeniu miejsca montażu i uwzględnieniu wszelkich wymogów technicznych projektu.

Zalety montażu pomp ciepła

Montaż pompy ciepła jest mało inwazyjny, a samo urządzenie najczęściej znajduje się na zewnątrz budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zrezygnować z kotłowni oraz zaoszczędzić miejsce przeznaczone na składowanie paliwa. Koszt instalacji jest porównywalny do tradycyjnych rozwiązań i stosunkowo szybko się zwraca – zwłaszcza przy wyborze energooszczędnej pompy.

Pompy ciepła można z powodzeniem stosować również w połączeniu z innymi nowoczesnymi instalacjami cieplnymi, takimi jak np. maty grzewcze. Kompleksowe podejście do ogrzewania oraz izolacji budynku pozwoli na bardzo efektywne utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń i znacząco ograniczy zużycie prądu.

Praktyczna instalacja cieplna

Instalacje cieplne działające w oparciu o pompę wymagają bardzo mało uwagi ze strony użytkownika. Szczególnie widać to w porównaniu z kotłami grzewczymi, których obsługa jest bardziej absorbująca

czasowo i fizycznie. Wybór odpowiedniej jakości paliwa do starszych technologicznie rozwiązań grzewczych będzie miał kluczowe znaczenie dla żywotności oraz awaryjności pieca. Natomiast poprawnie zainstalowana pompa ciepła może działać nawet 50 lat bez konieczności przeprowadzania zaawansowanych prac konserwacyjnych lub naprawczych.

Jesteśmy autoryzowanymi instalatorami pomp ciepła marki Bosch oraz Panasonic w Polsce.

Pompy są energooszczędne i można się starać o podwyższoną dotację dla pomp o podwyższonej klasie efektywności energetycznej.

Wyceny są sporządzane jedynie po obejrzeniu miejsca montażu.