Wentylacja mechaniczna

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest popularnie stosowany w energooszczędnych domach i wielkopowierzchniowych budynkach. Rekuperacja umożliwia wymianę zanieczyszczonego oraz zużytego powietrza na świeże – z zachowaniem pierwotnej temperatury na poziomie nawet 96%. Takie rozwiązania stosowane w ekologicznym budownictwie pozwalają w znacznym stopniu zaoszczędzić na ogrzewaniu podczas zimowych miesięcy. Wentylacja mechaniczna sprawdzi się także w trakcje upalnych dni pozwalając zachować świeże powietrze o optymalnej temperaturze wewnątrz pomieszczeń.

Dlaczego warto rozważyć wykorzystanie wentylacji mechanicznej?

Proces rekuperacji zapewnia duży komfort klimatyczny w wentylowanych pomieszczeniach. Zapewnienie stałej temperatury we wnętrzu, sterylizacja powietrza oraz wysoka redukcja szkodliwych gazów i uciążliwych zapachów, może przynieść znaczącą ulgę osobom z alergiami oraz chorobami układu oddechowego.

Korzystając z naszych usług otrzymasz wentylację mechaniczną wykonywaną na rekuperatorze firmy Pro-Vent – jednym z najlepszych na rynku. Oferujemy także wydajny i nowoczesny elektrofiltr CLEAN R ze skutecznością filtracji sięgającej nawet 99,95%, który monitoruje jakość powietrza poprzez pomiary wartości PM1, PM2.5, PM10.

Rekuperacja tania w eksploatacji

Wentylacja mechaniczna polega na montażu rekuperatora w centralnym przewodzie wentylacyjnym. Taki system do pracy wymaga zasilania prądem elektrycznym. Inwestycja w mechaniczną wentylację opłaci się zwłaszcza osobom korzystającym lub planującym montaż modułów fotowoltaicznych – dzięki temu, jedynym stałym kosztem związanym z eksploatacją rekuperacji będzie wymiana filtrów. Inwestycja w lepszej jakości materiały i urządzenia pozwoli uniknąć kosztownych oraz inwazyjnych napraw.